Cesarka jednak niebezpieczna?

Kilka lat temu przez media plotkarskie przetoczyła się fala opinii wielu gwiazd ekranu zachwalających urodzenie dziecka za pomocą cesarskiego cięcia. Głównym argumentem kobiet był strach przed bólem i niedługi czas, w jakim mogą odzyskać figurę sprzed ciąży. Również w mediach medycznych pojawiło się sporo publikacji dotyczących „cesarki na życzenie” oraz związanych z tym obaw lekarzy. Najnowszy oficjalny komunikat amerykańskich służb medycznych podkreśla niebezpieczeństwa z tym związane.

O zdrowie dzieci: 4 taktyki walki z niezdrowym jedzeniem

Do niedawna rodzice i eksperci do spraw żywienia łamali sobie głowę, w jaki sposób pokonać w domach i szkołach złe nawyki żywieniowe i modę na niezdrową żywności wśród młodego pokolenia. Oto cztery sposoby, które powinny przynieść efekty (potwierdzone naukowo). Zapewne nie uda się odnieść całkowitego zwycięstwa – w końcu wiek dojrzewania to okres buntu – ale każda zmiana na plus posiada wielką wartość społeczną.

Naturalna pomoc w zaburzeniach płodności

Problemy z zajściem w ciążę to tragedia wielu par, które marzą o szczęśliwym powiększeniu rodziny. Przyszli rodzice zapominają często o podstawowym sposobie wspomagania płodności – suplementacji – która np. w USA jest pierwszym punktem w  leczeniu niepłodności.