Nastolatki i alkohol

Czas dojrzewania to często moment buntu i chęci doświadczania nowych, zakazanych rzeczy. To jednak niejedyny powód, dla którego nieletni sięgają po alkohol

ADHD a kreatywność

Dzieci z ADHD prezentują zazwyczaj tendencję do postrzegania rzeczywistości na swój sposób. Łączą ze sobą różne elementy życia, własnego doświadczenia i kształtują z tego nowe idee oraz formy podejścia do konkretnych problemów

Stres w młodości – jak może się odbić na późniejszym życiu

Nadmierny stres w młodości jest przyczyną różnego rodzaju problemów, które mogą utrzymywać się również w dorosłym życiu. Gorzej zaczyna działać nie tylko psychika, ale też ciało – np. układ odpornościowy. Przed negatywnymi konsekwencjami stresu można się jednak chronić. Pomagają w tym m.in.: właściwe nastawienie, wsparcie rodziny, dieta, a także ruch.

Osobowość narcystyczna

Osobowość narcystyczna powoduje, że osoba taka ma poczucie własnej wyższości, czyli jest wielkościowa, demonstruje zachowania mające na celu zwrócenie uwagi otoczenia osiąganymi sukcesami, ale w przypadku braku zainteresowania czy uznania ze strony otoczenia bardzo boleśnie to przeżywa, traktując ten fakt jak własną, wyolbrzymioną porażkę. Zwraca wtedy uwagę na drobne błędy innych, nie dostrzegając swoich.

Dojrzeć do miłości

Miłość niełatwo zdefiniować i chyba dlatego tak wielu z nas dopiero po niefortunnym romansie (lub związku) czuje, że jednak to nie było „to”. Wtedy niektórzy zrażają się na jakiś czas, inni ruszają na nowe podboje, jeszcze inni traktują miłosne zawody jak kolejne lekcjei nie dają za wygraną, dopóki nie znajdą swojej drugiej połowy jabłka.