Przyszłość jest za godzinę

Przyszłość jest za godzinę

[WIDEO] Zapraszamy do obejrzenia wykładu dr. Łukasza Jankowskiego, prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, zaprezentowanego podczas VI Forum Pediatrów 2019, na temat roli lekarzy pediatrów w edukowaniu i wspieraniu pacjentów w mediach społecznościowych.

W obecnych czasach zmiany technologiczne są bardzo dynamiczne. Wiadomości, często niesprawdzone, są udostępniane w mediach społecznościowych „lotem błyskawicy”. Jak odnaleźć się w tym pędzie technologicznym? Jak w kryzysie autorytetów i relacji społecznych lekarz pediatra może dogonić zmiany społeczne? Dość często w gabinetach lekarze spotykają się z sytuacją, w której ich kompetencje poparte praktyką medyczną muszą zmierzyć się z pacjentem „wyposażonym” w doświadczenie i wiedzę zdobytą np. na Facebooku, w większości przypadków niepotwierdzoną naukowo.
Wykład jest próbą znalezienia recepty na te problemy i odpowiedzi na pytania – jak edukować oraz jak wspierać pacjentów poprzez media społecznościowe, aby nie przedkładali wiedzy z forów internetowych nad fachową wiedzę medyczną?

Zapraszamy do świata social mediów widzianych oczami lekarza.
Zapraszamy na kolejną edycję konferencji Forum Pediatrów. Więcej informacji tutaj


Redakcja: Wydawnictwo Czelej
Zdjęcie: Pixabay.com